3 Maailma populaarsemat sisuhaldussüsteemi (CMS)

  1. WordPress see on avatud lähtekoodiga ajaveebi ehk blogi haldamise süsteem, mis kasutab PHP-d ja MySQL-i. Maailmas on ligi 30% kodulehtedest ehitatud WordPressi platvormile. Globaalses mõttes kontrollib WordPress ligi 60% CMS turust.

    WordPressi on üsna lihtne kasutada, kuna ta on mõeldud just vähese veebiarendus oskustega inimestele. Isegi inemene, kes pole kunagi programmeerimisega kokku puutunud, on võimeline endale iseseisvalt kodulehte ehitama. Lisaks on WordPressil märkimisväärsed võimalused Pluginatega kasutatavust laiendada.

Mõned faktid WordPressist (andmed on 2017-nda aastalõpu seisuga):

  1. Joomla! – on sisuhaldussüsteem, mis on kirjutatud PHP skriptimiskeeles ning on sisu avaldamiseks veebis ja intranetis ning samuti ka Model-view-controller (MVC) veebirakenduste raamistik. Antud süsteemiga saab parandada süsteemi kiirust, kuna sisaldab puhverdamist. Saab luua uudistevoogu (RSS), lehekülgede prinditavaid versioone, blogi, küsitlusi ja veebilehel otsingusüteemi. Lisaks on Joomla! Mitmekeelsuse toega. Joomla! Katab ligikaudu 6.6% turuosast.

Mõned faktid Joomlast:

Rohkem Joomlast (inglise keeles): SIIT

  1. Drupal – on sisuhaldussüsteem, mis on samuti kirjutatud PHP skriptimiskeeles. Drupal katab ligikaudu 4.6% turuosast ning selle kasutusala varieerub alates personaalsetest blogidest kuni ettevõtete blogideni, poliitmaastikul ja riigi kodulehtedeni. Drupalil on samuti hästi lai valik erinevaid tasuta ja tasulisi mooduleid ja teemasid, millega saab hõlpsasti kasutatavust laiendada. Drupal vajab küll tõsisemat veebiarendaja oskust, kuid on kindlasti üks minu lemmikumatest sisuhaldussüsteemidest- ta on kiire, saab integreerida väliste rakendustega ja turvaline.

Mõned faktist Drupalist:

Rohkem Drupalist (inglise keeles): SIIT

Kokkuvõte

Loomulikult on populaarseid sisuhaldussüsteeme veel rohkemgi nagu näiteks Magento, Blogger, Shopify, Bitrix, TYPO3, Squarespace, PrestaShop ja teised.

Ma ei hakanud neist kõikides eraldi ülevaadet välja tooma, sest muidu veniks artikkel väga pikaks, ehk teen seda järgnevates artiklites. Valik on suur, kui küsimus tuleb, millist platvormi eelistada. Siin tuleb eelkõige endale selgeks teha, mis on kodulehe eesmärk, näiteks, kas soovite ehitada blogi, ettevõtte kodulehte, e-poodi või hoopis midagi keerulisemat. Kindlasti arutage seda oma veebiarendajate- ja disainerite tiimiga!

Muidugi on platvorme, mida võib kasutada peaaegu ükskõik, mis eesmärgil- WordPress on hea näide sellest.

NB! Kodulehe arendamine, olenevalt platvormist, võib erineda hinnas.

Kui te olete trendi inimene ning jälgite trende nagu, mida teised teevad, siis lisan siia kiire trendi ülevaate viiest enim kasutatavast platvormist: 

Pole mõtet vaieldagi- WordPress on ikkagi kuningas.

Copyright © 2018 WebPlanet Media Group